სასერტიფიკატო კურსი ჯანდაცვის პოლიტიკასა და მენეჯმენტში
აკად. გ. ჩაფიძის სახელობის გადაუდებელი კარდიოლოგიის ცენტრის უწყვეტი განათლების სკოლა აცხადებს მიღებას კლინიკური მენეჯერის გადამზადების სასერთიფიკატო პროგრამაზე:
ჯანდაცვის პოლიტიკა და მენეჯმენტი
საქართველოს შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროს პროფესიული განვითარების საბჭოს 2018 წლის 9 მარტის N1 სხდომის გადაწყვეტილებით აკად. გ. ჩაფიძის სახელობის გადაუდებელი კარდიოლოგიის ცენტრის კლინიკური მენეჯერის გადამზადების სასერტიფიკატო პროგრამას "ჯანდაცვის პოლიტიკა და მენეჯმენტი" მიენიჭა აკრედიტაცია (რს-543).
კურსზე განხილული იქნება საკითხები:
ჯანდაცვის პოლიტიკა, ჯანდაცვის სისტემის მიზნები და ფუნქციები; ჯანდაცვის დაფინანსება, სამედიცინო მომსახურების დაფინანსების მეთოდები; სამედიცინო მომსახურების ორგანიზაცია, პირველადი ჯანდაცვა, ჰოსპიტალური სამედიცინო მომსახურება, შინმოვლის სერვისები, პალიატიური ზრუნვა;
• სამედიცინო ორგანიზაციების მართვა;
• ადამიანური რესურსების მართვა;
• ჯანდაცვითი სახელმწიფო პროგრამების მართვა;
• ჯანდაცვის ეკონომიკა, სამედიცინო ბაზრის თავისებურებები, ჯანმრთელობის დაზღვევა;
• ჯანდაცვის მარკეტინგი;
• სამედიცინო სამართალი, ბიოეთიკა;
• სამედიცინო მომსახურების ხარისხი - ინდიკატორები და გაზომვის მეთოდები; კლინიკური აუდიტის სქემა, სამედიცინო დაწესებულების კრიტიკული შემთხვევების მართვა, რისკის მენეჯმენტი, ეპიდზედამხედველობა;
• ნოზოკომიური ინფექციების კონტროლი;
• ნარჩენების მართვა;
• ჯანდაცვის მართვის ელექტრონული ინფორმაციული სისტემები, სტატისტიკური ინფორმაციის დამუშავება და მართვა;
• ქეისების განხილვა; ინდივიდუალური პროექტის მომზადება.
სალექციო დღეები: შაბათი, კვირა, 10:00 სთ-დან 17:00 სთ-მდე. მსმენელებს ეძლევათ სასწავლო მასალები.
მსურველთა რეგისტრაცია იწარმოებს გ. ჩაფიძის სახ. გადაუდებელი კარდიოლოგიური ცენტრის ვებ-გვერდზე
კურსის ღირებულებაა 600 ლარი.
გადახდა წარმოებს საბანკო გადარიცხვის გზით.
საბანკო რეკვიზიტები:
თიბისი ბანკი, ბანკის კოდი: TBCBGE22, მიმღების ანგარიში: #GE32TB7792936020100002
მიმღების სახელი: შპს აკად. გ. ჩაფიძის სახელობის გადაუდებელი კარდიოლოგიის ცენტრი (გადარიცხვისას მიუთითეთ - თქვენი სახელი, გვარი, სასერტიფიკატო კურსი ჯანდაცვის პოლიტიკა და მენეჯმენტი.).
სასერთიფიკატო კურსზე რეგისტრაციისთვის შეავსეთ ქვემოთ მოცემული აპლიკაცია. http://chapidze.ge/aboutus/269--.html
გისურვებთ წარმატებებს!